Akce 20 ks - nášlapné kameny z pískovce 35x40x4cm kamenný, odstín barevný

Kód: NFS025.20
10 878 Kč –23 %
šlapák 40x35x4 cm
10 878 Kč –23 % 8 295 Kč
Skladem

Pískovcové nášlapné kameny na zahradu o tloušťce 4 cm, rozměr ca 35x40x4cm. Další rozměry nášlapných kamenů, šlapáků do zahrady vyrobíme na zakázku. Odstín je barevnější, od zelené/hnědé barvy, někdy i přes červenou s občasným rezatým žíháním.

Detailní informace

premiová kvalita
bbjknjn
Originální výrobek
vyrobeno v ČR
cnn cdn dnj
Doručení této dekorace
bezpečně

Detailní popis produktu

Nášlapné kameny z pískovce neboli šlapáky do zahrady jsou vyrobené z přírodního pískovce v ČR.

Nášlapné kameny,  šlapáky z pískovce 20 ks

 • Kamenný šlapák do zahrady z přírodního pískovce, vyrobeno v ČR.
 • Pískovcový šlapák na zahradu o tl.4 cm.
 • Kamenný šlapák je vyroben přírodního pískovce, rozměr ca 35x40x4 cm.
 • Ostatní rozměry šlapáků na zahradu vyrobíme na zakázku.
 • Jedná se o přírodní pískovec, proto se barevné odstíny pískovce mohou lišit od fotografie

Postup, jak položit šlapáky na zahradu je velmi snadný.

 1. Příprava podkladu pro kamenný šlapák do zahrady je snadná, postačí Vám rýč, lopata a pár lopat písku.
 2. Začnete nejprve s představou, kudy má vést cestička tvořená z kamenných šlapáků.
 3. Poté s ohledem na Vaši výšku postavy nebo pro koho bude chodníček ze šlapáků sloužit, musíte zvolit správnou vzdálenost jednotlivých šlapáků mezi sebou. Tato vzdálenost může být pro každého jiná.
 4. Udělejte si pár kroků a zjistíte, kolik místa potřebujete mezi jednotlivými šlapáky (cca 40-60cm).
 5. Pak stačí už jen položit šlapáky na místo jak Vám budou vyhovovat, označit jejich okraj a začít s kopáním hlíny pod šlapáky tak, aby jste vytvořili cca 4-7cm hluboký "výkop".
 6. Následuje urovnání podkladu, hlíny do roviny a podsypání pískem ve vrstvě 2-3cm (ideálně 5 cm), který vyrovná nerovnosti a bude pro šlapáky poskytovat zhutněnou vrstvu a zároveň usnadní vyrovnání šlapáku.
 7. Konečná výška šlapáku na zahradě nad terénem by měla zohledňovat sečení sekačkou, proto by šlapák v zahradě neměl vyčnívat z hlíny, ale měl by být zároveň s terénem, proto je vhodné šlapák obsypat zeminu do výšky šlapáku.
 8. A je hotovo! 

 

Bezkonkurenční výhody těchto šlapáků a praktičnost.

 • TrvanlivostPískovec je známý svou odolností a dlouhou životností. Šlapák, nášlapné kameny odolají nepříznivým povětrnostním podmínkám, mechanickému opotřebení a erozi.
 • Nízká údržbaPřírodní pískovec je relativně snadno udržovatelný. Nášlapné kameny maximálně vyžadují jen občasné čištění od nečistot.
 • Neklouzavost: Pískovec má obvykle povrch s přirozenou texturou, která zlepšuje trakci (přilnavost povrchu). To znamená, že nášlapné kameny z pískovce jsou vhodným materiálem pro venkovní plochy, jelikož snižují riziko pádů a úrazů.
 • Estetický vzhled: Přírodní pískovec poskytuje příjemný a přirozený vzhled. Jeho textura a barva mohou dodat venkovnímu prostoru charakter a eleganci.

Častý dotaz: Štípaný kámen versus šlapáky

 • Štípaný kámen má obvykle tloušťku pouze 1-3 cm, zatím co šlapák je vyroben z řezané deskoviny o tloušťce 4 cm a obvod je štípaný.
 • Štípaný kámen je nepravidelných tvarů, od lichoběžníku až po trojúhelníky (ostré rohy) x zatím co šlapák má cca kulatý obrys nebo cca čtvercový
 • Štípaný kámen není "samonosný", je určen pro položení do betonu pro celoplošnou dlažbu x zatím co šlapák je samonosný o tl.4cm a může se přímo položit do trávníku nebo jen pro srovnání podsypat pískem.
 • Štípaný kámen je určen pro dlažbu x šlapák je určen do trávníků.

Zahradní dekorace, Nášlapné kameny, Dekorace do zahrady

 

Doplňkové parametry

Kategorie: TOP
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 260 kg