Zahradní šlapáky z přírodního pískovce 50x50x4cm kamenný, velký, odstín světlý

Kód: NFS022.LIGHT
662 Kč
Skladem

Velký kamenný šlapák do zahrady je vyroben z přírodního pískovce, rozměry ca 50x50x4cm. Cena za 1ks.  Odstín světlý, okrovo-pískový s občasným žíháním.

Detailní informace

premiová kvalita
bbjknjn
Originální výrobek
vyrobeno v ČR
cnn cdn dnj
Doručení této dekorace
bezpečně

Detailní popis produktu

 • Kamenný šlapák na zahradu z přírodního pískovce, vyrobeno v ČR.
 • Pískovcový šlapák do zahrady o tloušťce 4 cm.
 • Kamenný šlapák je vyroben českého přírodní pískovec, rozměr ca 50x50x4 cm.
 • Ostatní rozměry šlapáků vyrobíme na zakázku.

 

Častý dotaz: Štípaný kámen versus šlapáky

 1. Štípaný kámen má obvykle tloušťku pouze 1-3 cm, zatím co šlapák je vyroben z řezané deskoviny o tloušťce 4 cm a obvod je štípaný.
 2. Štípaný kámen je nepravidelných tvarů, od lichoběžníku až po trojúhelníky (ostré rohy) x zatím co šlapák má cca kulatý obrys nebo cca čtvercový
 3. Štípaný kámen není "samonosný", je určen pro položení do betonu pro celoplošnou dlažbu x zatím co šlapák je samonosný o tl.4cm a může se přímo položit do trávníku nebo jen pro srovnání podsypat pískem.
 4. Štípaný kámen je určen pro dlažbu x šlapák je určen do trávníků.
 
Postup, jak položit šlapáky na zahradu je velmi snadný.
 1. Příprava podkladu pro kamenný šlapák do zahrady je snadná, postačí Vám rýč, lopata a pár lopat písku.
 2. Začnete nejprve s představou, kudy má vést cestička tvořená z kamenných šlapáků.
 3. Poté s ohledem na Vaši výšku postavy nebo pro koho bude chodníček ze šlapáků sloužit, musíte zvolit správnou vzdálenost jednotlivých šlapáků mezi sebou. Tato vzdálenost může být pro každého jiná.
 4. Udělejte si pár kroků a zjistíte, kolik místa potřebujete mezi jednotlivými šlapáky (cca 40-60cm).
 5. Pak stačí už jen položit šlapáky na místo jak Vám budou vyhovovat, označit jejich okraj a začít s kopáním hlíny pod šlapáky tak, aby jste vytvořili cca 4-7cm hluboký "výkop".
 6. Následuje urovnání podkladu, hlíny do roviny a podsypání pískem ve vrstvě 2-3cm (ideálně 5 cm), který vyrovná nerovnosti a bude pro šlapáky poskytovat zhutněnou vrstvu a zároveň usnadní vyrovnání šlapáku.
 7. Konečná výška šlapáku na zahradě nad terénem by měla zohledňovat sečení sekačkou, proto by šlapák v zahradě neměl vyčnívat z hlíny, ale měl by být zároveň s terénem, proto je vhodné šlapák obsypat zeminu do výšky šlapáku.
 8. A je hotovo! 

Bezkonkurenční výhoda těchto šlapáků je praktičnost:

 • TrvanlivostPískovec je známý svou odolností a dlouhou životností. Šlapák, nášlapné kameny odolají nepříznivým povětrnostním podmínkám, mechanickému opotřebení a erozi.
 • Nízká údržbaPřírodní pískovec je relativně snadno udržovatelný. Nášlapné kameny maximálně vyžadují jen občasné čištění od nečistot.
 • Neklouzavost: Pískovec má obvykle povrch s přirozenou texturou, která zlepšuje trakci (přilnavost povrchu). To znamená, že nášlapné kameny z pískovce jsou vhodným materiálem pro venkovní plochy, jelikož snižují riziko pádů a úrazů.
 • Estetický vzhled: Přírodní pískovec poskytuje příjemný a přirozený vzhled. Jeho textura a barva mohou dodat venkovnímu prostoru charakter a eleganci.

 

Zahradní dekorace, Nášlapné kameny, Dekorace do zahrady

Při objednání tohoto produktu, 100% garance nepoškozeného zboží a kvality.

Doplňkové parametry

Kategorie: Šlapáky
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 22 kg